V tomto článku jsme se zaměřili na ty nejčastěji kladené dotazy ohledně vířivých van a SWIM SPA. Můžete je užívat celoročně? Lze si vířivou vanu sestavit „na zakázku“? Jaké jsou průměrné měsíční náklady na provoz a jak je to například s těhotenstvím a vířivkou? To a mnoho dalšího Vám zodpovíme níže!

Jsou vířivky značky Canadian Spa International® vhodné k celoročnímu provozu?

Ano, všechny vířivé vany značky Canadian Spa International® jsou v jakémkoliv provedení vhodné k celoročnímu provozu. Jsou určené i do toho nejnáročnějšího prostředí. Díky nízkoenergetickým technologiím, možnosti připojení na tepelná čerpadla a speciálnímu čtyřkomorovému tepelně izolačnímu systému jsou náklady na ohřev vody po celý rok minimální. Jsme schopni dodat i pátou izolační vrstvu, která je ručně zpracovaná a podléhá velmi přísné německé certifikaci TÜV.

Mohu si vířivou vanu sestavit podle svých požadavků?

Ano. Všechny vany si můžete dovybavit dle své vlastní představy a přání, včetně truhlářských úprav, díky kterým získáte například schůdky nebo terasu ve stejném dekoru vířivé vany. Kromě barvy vnitřního skeletu, typu trysek a barvy opláštění si můžete k vaně dokoupit i termický kryt včetně držáku termického krytu, automatické dávkovače chemie a spoustu dalších technologií, které Vám usnadní její každodenní užívání. Nedílnou součástí dnes již bývá stále rostoucí zájem o tepelná čerpadla určená přímo pro vířivé vany.

Kam mohu a kam nemohu vířivku umístit?

Vířivku lze umístit všude tam, kde je rovný a pevný povrch, což může být betonová základna, zámková dlažba, kvalitní terasová prkna apod.. Vířivku není možné umístit na nerovnou nebo šikmou plochu, jako je například nezpevněný zatravněný terén.
Za zmínku stojí, že nabízíme i vany, které splňují zatížení do 450 kg / m2, které se hodí například na balkon nebo visutou terasu…

Mohu vířivou vanu zapustit částečně nebo úplně do země?

Vířivou vanu si můžete nechat i zapustit do země, a to částečně nebo úplně, ale je třeba dbát i našich pokynů tak, aby se vířivka dala servisovat a byla tedy i přes její zapuštění přístupná. Zapuštění musí být konzultováno a schváleno naším technickým oddělením.

Musím mít vířivku připojenou na vodu?

Nikoliv. Voda se do vířivé vany napouští horem přes tzv. skimmer. Není třeba ji mít připojenou na vodovodní řád ani na odpad.

Jaké je pro provoz vířivky nutné elektrické připojení?

Pro využití maximálního výkonu vířivky je ideální mít elektrický přívod 400V. Vířivky s nižším výkonem čerpadel lze napojit také na 230V s tím, že během zapnutí masáže se voda ve vířivce nebude ohřívat. Pokud disponujete pouze možností připojení 230V, tak je třeba o tom informovat obchodníka před tím, než s Vámi model vhodné vířivé vany bude vybírat.

Je možné si u Vás vířivou vanu před zakoupením vyzkoušet?

Ano, spoustu modelů je možné si vyzkoušet přímo na showroomech. Případně po předchozí domluvě si lze všechny modely vyzkoušet i napuštěné.

Od kolika let mohou děti do vířivky?

Toto rádi necháme k posouzení každému rodiči. U všech malých dětí rovněž doporučujeme, aby byla snížena teplota vody a zapnuta jen perličková masáž, fontánka, vodopád a jiné atrakce, rozhodně ne hydromasáž jako taková.

Mohou do vířivky těhotné ženy?

Ano, mohou, ale…
Po celé těhotenství nedoporučujeme ve vířivé vaně zapínat masáž. Těhotné určitě ocení možnost naložit se do příjemně teplé vody, navíc se v našich ergonomicky tvarovaných lehátkách budou doslova vznášet a uleví v této poloze všem svým svalům a kloubům. V průběhu celého těhotenství nedoporučujeme teplotu vody nad 36°C. I proto je jednou z hlavních výhod vířivých van jejich možnost nastavení přesné teploty dle aktuálních potřeb. Samozřejmostí je také udržování vody maximálně čisté a zdravé, bez použití chlóru. Doporučujeme koupání pouze ve vlastní vířivce, ne ve wellness centrech apod., kvůli rizikům zanesení infekce. Na toto téma máme na blogu sepsaný i článek, který si můžete přečíst celý ZDE.

Jaká je maximální a minimální nastavitelná teplota vody ve vířivce?

Maximálně nastavitelná teplota vody je z bezpečnostních a zdravotních důvodů jen 40⁰C. Minimální teplota vody je 10⁰C.
My doporučujeme mít vždy teplotu vody nastavenou lehce nad průměrnou teplotu těla.
Každá vířivá vana značky Canadian Spa International® má ochranu před přehřátím, v takovém případě se vana sama vypne a voda zchladne.

Jaké jsou průměrné měsíční náklady na provoz vířivé vany?

Na tuto otázku neexistuje žádná jednoznačná odpověď a v každém obchodním případě je tato cena přísně individuální. Záleží na velikosti vířivé vany, na tom, kde bude umístěna, zda bude volně stojící nebo zapuštěná atd.
Nižší náklady budou u menších van, které budou umístěny buď uvnitř nebo venku, kde na ně bude celý den svítit slunce. Naopak vyšší náklady lze očekávat u větších van, které budou umístěny venku, nebude na ně svítit slunce a budou ochlazovány studeným větrem.
Veškeré naše vířivé vany jsou nicméně nízkoenergetické a máme nejlepší systém opláštění, který je jediný svého druhu na světě. Ten chrání vířivou vanu před rychlým chladnutím i v nepříznivých podmínkách.

Musí se vířivá vana na zimu vypustit?

Může, je to možné, ale nedoporučujeme to. Vířivá vana disponuje speciálním režimem zazimování, takové “hibernace”, kdy se její teplota sníží na 10⁰C. V případě, že nechcete používat vířivou vanu přes zimu, je určitě tento režim zazimování lepší volbou, protože nehrozí, že by mráz poškodil vnitřek vířivé vany. To by se při jejím vypuštění stát mohlo. Navíc kvůli vypouštění vany před zimou musí přijet technik, který zbaví vířivou vanu úplně veškerých zbytků vody v jejích útrobách, což by zákazník nikdy sám udělat nezvládl. V případě, že před zimou vanu neodborně vypustíte a v jejích útrobách zůstane voda, která následně zamrzne, může tím dojít k významnému poškození Vaší vany, na které se nevztahuje záruka.

Jaké jsou provozní náklady vířivých van v režimu zazimování?

Jedná se o cca 150 – 200 Kč měsíčně. Vyjde to levněji, než volat technika, který vodu odborně vypustí a než následné napouštění nové vody.

Jaké jsou hlavní výhody vířivých van?

Permanentně teplá připravená voda bez chlóru. Nabízí svému majiteli okamžité použití. Blahodárné účinky vodoléčby jsou známé odpradávna. Při ponoření do horké vody se nám okamžitě zvýší tepové frekvence, zvýší se nám lehce (zdravě) krevní tlak, dochází k lepšímu prokrvení končetin.
V případě kvalitních masážních trysek můžeme mluvit i o velmi kvalitní formě masáže, která uleví od bolestí, ale je vhodná např. i pro hojení ran nebo relaxaci po těžkém tréninku.
Kromě toho Vám při správně nastavené teplotě vody se zapnutými masážemi dokáže ulevit od bolestí páteře, ulevuje od svalových křečí a má blahodárný vliv například i na lupenkáře či lidi s jinými kožními nemocemi.
Navíc ve vířivé vaně hydratujete a vyživujete pokožku, přidat do ní můžete i krystaly, které mají blahodárný vliv na tělo i mysl.
Zároveň se jedná o jistou formu self-care, která má blahodárné účinky na lidskou psychiku.