Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 m překážek, vítězka celkového pořadí Diamantové ligy, olympijská medailistka…, která mimo jiné o naších vířivých vanách říká:

Vířivka samozřejmě nemůže chybět. Je super, že mám jednu na terase. 🙂 Ve vířivce skvěle zregenerujete. Současné vany už jsou věda. Tu moji jsme dlouho vybírali s lidmi ze SPA Studia. Nejvíc mě baví 3D trysky. Hodně se to blíží klasické masáži, svaly perfektně zrelaxují.
Na vířivce je super, že je to vlastně kombinace – jak regenerace, tak relaxace.
SPA Studio jsem si vybrala z toho důvodu, že s nimi mám dlouholetou zkušenost a vím, že mají vířivé vany kvalitní a do toho mají skvělý servis a přístup k zákazníkovi, takže jsem s nimi naprosto spokojena.

Více se dozvíte v následujícím rozhovoru:

Říká se, že výkon je jako mozaika skládající se z mnoha malých dílků, které musí zapadnout. Asi je třeba hodně dbát na regeneraci.
Ta je úplně klíčová. Nestačí jen tvrdě trénovat, musíte umět i odpočívat a dobře kompenzovat. Protahování a regenerace je sice pro spoustu lidí nuda, ale bez toho to nejde. Je to stejné, jako kdybyste jen seděli u počítače a neměli jinou aktivitu. Taky by vám to neprospívalo. Hodně se věnuju strečinku. Chodím i pravidelně na fyzioterapii. Dobře funguje chlad, kryokomora umí zázraky. A pak samozřejmě vířivka, ta nemůže chybět. Je super, že mám jednu na terase. 🙂

Není tam v zimě chladno?
Je. Ale ve vodě ne. Takže je to super kontrast, vylezete do mrazu, nasadíte čepici a ve vířivce skvěle zregenerujete. A můžete přitom koukat do krajiny. Současné vany už jsou věda. Tu moji jsme dlouho vybírali s lidmi ze SPA studia. Nejvíc mě baví 3D trysky. Hodně se to blíží klasické masáži, svaly perfektně zrelaxují.

V roce 2022 ukončujete závodní kariéru, co dál?
Věk nezastavíš. Měla jsem nádhernou kariéru, vyhrála téměř vše, co šlo, potkala skvělé lidi. Trenéry, závodníky, moje konkurentky. A už mám spoustu plánů co dál. Určitě se budu věnovat svojí akademii HESU. Podporujeme sport jako životní styl. Jsem přesvědčená, že pohyb a pozitivní přístup k životu je nejlepší prevencí nemocí a všemožných neduhů. Zároveň máme i elitní tým, kde jsou opravdu talentovaní sportovci, kteří to můžou dotáhnout hodně daleko – například diskaři bratři Forejtové, sprinterka Bára Hůlková nebo běžec na střední tratě Jakub Davidík. Baví mě posouvat je dopředu. Mají obrovský potenciál.

A co říkáte obecně na současnou českou atletiku?
Byla jsem vděčná, že se loňskou sezónu povedlo vytáhnout medailemi oštěpařů v Tokiu. Věřím, další roky budou na finálové účasti i pódiová umístění ještě úspěšnější. Nejdůležitější je systematická práce s mládeží. Protože čím je širší základna, tím úspěšnější může být špička. Já pro to udělám maximum, ať už v HESU nebo jako mentorka mladších atletů.