Pobyt ve vířivce v těhotenství

Máte doma vlastní venkovní vířivku a nejste si jistá, zda v ní můžete trávit čas, když čekáte miminko? Naše odpověď Vás pravděpodobně potěší: Ano, můžete. Pobyt ve vířivce uvolní Vaše unavená a ztuhlá záda, což snad každá budoucí maminka ocení.

Těhotné ženy často trápí tělesnými bolestmi a nepohodlím, které jsou způsobené rychlým růstem břicha. Toto platí zejména ve třetím trimestru, kdy je velice namáhána spodní část zad. Pobyt ve vířivce je často nejdostupnější metodou odstranění nebo alespoň značného zmírnění zmíněných obtíží.

Není voda ve vířivce pro miminko příliš horká?

Pobyt ve vířivce je pro těhotné ženy naprosto bezpečný, ale voda ve vířivce by v žádném případě neměla být horká. Vodu je vhodné udržovat při teplotách nižších než 38 stupňů.

Vyhýbejte se vířivkám ve wellness centrech

Vířivka může těhotným ženám pomoci zmírnit bolesti zad a nepříjemné píchání v bocích. Doporučujeme ale pouze koupel ve vlastní vířivce, kde jste si jisti nezávadností vody. Ve wellness centrech hrozí riziko infekce, která může vaše těhotenství značně zkomplikovat.

Zvýšené opatrnosti dbejte při vystupování z vířivky

Při vystupování z vířivky dbejte zvýšené opatrnosti. Může se totiž stát, že se vám zatočí hlava nebo uklouznete, a v těhotenství může mít takový pád fatální důsledky. Proto je vždy lepší, aby s vámi byl ve vířivce partner, kamarádka, nebo jiná osoba, která na vás bude dohlížet. V případě, že půjdete relaxovat do vířivky sama, buďte opatrná.

Vířivky a miminka

A jak je to s pobytem miminek ve vířivce? Pro malá miminka a novorozence je vířivka nevhodná. Ale děti od 3 let již mohou relaxovat ve vířivce s vámi. Právě dětem jsou uzpůsobeny některé modely vířivých van. Pro více informací o vířivkách vhodných i pro malé děti navštivte jeden z našich showroomů v Praze, v Ostravě nebo v Mladé Boleslavi nebo nás kontaktujte telefonicky či emailem.