Canadian Spa Studio venkovní vířivka Gladius

Udržování zdravé a čisté vody ve vířivé vaně je spojeno s několika faktory, které musí být pravidelně dodržovány. Obecně platí, že čím vyšší teplota vody, tím se nám prudce zvedá hygienická náročnost vody a tím i reakční rychlost zkaženosti vody na nedostatek desinfekce, či špatného pH.

Velmi se často se ovšem řeší pouze pH a desinfekce vody, ale zapomíná se na jeden z nejdůležitějších bodů v rámci hodnot vody a tím je její alkalita. Zjednodušeně řečeno se dá hovořit o tom, nakolik je voda tvrdá, nebo příliš měkká. Našim zákazníkům doporučujeme v první fázi údržby vody řešit nejdříve alkalitu, poté pH a závěrem širokospektrální desinfekci na bez chlórové bázi.

Veškeré desinfekční a vonné přípravky, které doporučujeme do našich zařízení, mohou být aplikovány do vody i v případě užívání vířivky osobami s kožními problémy jako jsou ekzémy, či lupenka. Veškeré algicidní bez chlórové přípravky nevysušují a nedráždí sliznici a pokožku. Vířivé vany jsou vybaveny samočisticími technologiemi, které se do určitého stupně hygienického zatížení dokáži sami vyčisti, ovšem v případě zvýšené hygienické náročnosti doporučujeme vířivé vaně pomoci preventivní údržbou.