Již jste se rozhodli, že si chcete pořídit vířivou vanu, ale nejste si jisti, jak správně si vybrat a hlavně na co si při koupi dát pozor? Dnes je již naprosto běžné, že každý prodejce vířivých van či SWIM SPA nabízí doslova “modré z nebe”, a proto je pouze na Vás, abyste se zajímali i o historii firmy, o její velikost, zázemí, jak funguje záruční a především pozáruční servis atd. Všechna tato fakta pouze dokreslují skutečné kvality a hodnoty značky a produktu. My Vám garantujeme, že Vás ani po několika spokojených letech užívání Vaší vířivky nenecháme ve štychu a naopak se o Vás vždy dobře postaráme. 

Kam vířivku umístíte?

Důležité je při samotném výběru vířivky již znát i její umístění. Celkově byste vhodné místo měli mít promyšlené před samotným výběrem a nákupem vířivky. Jak na to Vám radíme v tomto článku.

SWIM SPA např. rozhodně neprojde běžným vchodem a byl by velký problém se s ním vytočit v menším domě či bytě. Naopak rozlehlá terasa si podle nás zaslouží velkou rodinnou vířivku. Pokud se Vám líbí ostré hrany a chcete mít vířivku u zdi, doporučujeme nákup nějaké vířivky s přívlastkem Geometric. Pokud budete umisťovat vířivku volně do prostoru, může být zajímavým designovým prvkem právě ta v kruhovém tvaru.

Co od vířivky očekáváte?

Naše vířivé vany jedou na výkon, sílu, komfort, pohodlí, funkcionalitu, design a minimální provozní náklady. Můžete mít sebeúžasnější věc, ale nebudete z ní mít radost, pokud budete měsíčně platit ohromné částky za její provoz.

Důležité je i uvědomit si, jakou chcete masáž – jestli lehkou, relaxační, střední nebo maximálně kvalitní masážní funkce. Také byste měli mít alespoň rámcovou představu o tom, jak často budete vířivku využívat nebo kolik v ní chcete mít lehátek. Cena by ale určitě neměla být preferencí číslo #1. Důležité je si v první řadě říct, co od vířivé vany očekáváte. Jestli místo na relax, kvalitní masáž celého těla, místo, kde si zaplavete nebo budete provozovat aquafitness či, v neposlední řadě, se vířivka promění v nové srdce Vašich zahradních párty.

Pokud chcete jen místo pro nerušenou relaxaci, kde se uvolníte, ale zároveň nestojíte o přehnané masážní funkce, můžete sáhnout po některém z našich ekonomičtějších modelů s menším počtem trysek a méně výkonnými masážními čerpadly. Pokud si naopak chcete opravdu vychutnat pořádnou nefalšovanou masáž, pak volte model s větším počtem trysek s výkonnějšími čerpadly. Pokud potřebujete model, který bude bavit nejen Vás, ale i širší okolí Vašich známých, doporučujeme velké prostorné vířivky či čtvercové SWIM SPA. A pokud si chcete ve své nové vířivce i zaplavat nebo provozovat aquafitness, pak Vám skvěle poslouží velké obdélníkové SWIM SPA. Co je to to SWIM SPA? Jedná se o kombinaci vířivky a bazénu s protiproudem. Dá se říct, že se jedná o bazén s možností celoročního využití. Mezi další výhody patří i oddělená teplota vody mezi plaveckou a vířivou částí. V praxi to znamená, že k plavání postačí o několik stupňů nižší teplota a oproti tomu si zbytek rodiny může dopřát relax v teplé vodě ve vířivce.

Pokud chcete ve vířivce trávit čas především s partnerem a pořádat pravidelné romantické večery ve dvou, pak si vyberte model, ve kterém jsou lehátka umístěna vedle sebe nebo naproti sobě – abyste si byli co nejblíže.

Kolik osob bude do vířivky chodit?

Zde se jedná o jednoduché počty – jste sami, v páru, máte menší či velkou rodinu nebo pořádáte párty pro x lidí? Vířivky se prodávají od variant pro 2 osoby až po obří vířivky / SWIM SPA pro 9 osob. Větší už na našem trhu neseženete.

Pokud jste starší pár v důchodu, který plánuje využívat vířivou vanu především z relaxačních, masážních a zdravotních důvodů, stačí Vám menší typ pro dva, ideálně s lepšími masážními funkcemi. Naopak, pokud jste mladá, rozrůstající se rodina a chcete mít vířivku spíše pro zábavu, doporučujeme velké rodinné modely s více místy a méně masážními funkcemi. Pokud jste rodina s již odrostlejšími dětmi, můžete si koupit větší rodinný model s výkonnými masážními čerpadly. A pokud k Vám často chodí návštěvy, kterým se chcete novou vířivkou pochlubit, můžete si koupit některý z atypických modelů, s hodně místy, v kruhovém designu či rovnou SWIM SPA.

Design vířivky hraje také svou roli

Vybírat si můžete z několika různých barev skeletu a opláštění. Preferujete spíše jemnou eleganci? Pak Vás uchvátí skelet White Pearl a opláštění Old Wood. Pokud chcete zahradu rozsvítit, pak by Vám mohlo padnout do oka opláštění Pacific Brown a bílo-zlaté trysky CMP Gold Jets. Jestli chcete výrazný skelet, pak můžete zvolit barevnost Mediterane nebo Dark Blue. K bílé fasádě bude úžasně vypadat oblíbené opláštění American Walnut. Možností konfigurace je opravdu celá řada a je jen na Vás, které si do svého domova zvolíte právě Vy. Kreativitě my meze neklademe!

Máme ale nejen různé barvy, ale i velikosti, tvary a materiály. Pokud jste fanoušci oblých i tvarově atypických modelů, určitě si máte z čeho vybírat. Na své si ale přijdou i fanoušci ostrých hran a rohů, jelikož nabízíme i geometrické modely. Pokud ladíte doma vše do studených barev, zajímat by Vás mohly například nerezové vany.

Můžete si vířivku doladit i termokrytem v barvě skvěle pasující k opláštění, schůdky ve stejném designu či Vám můžeme doporučit i terasová prkna okolo vířivky, která hrají velice důležitou součást celé realizace. Myslete na to, že všechny tyto detaily okolo jsou důležité pro to, aby k Vám nová vířivka krásně zapadla a vy jste se cítili dobře a mohli si naplno užívat ničím nerušený a zasloužený relax.