Před navštívením našeho showroomu a uzavřením kupní smlouvy před Vámi stojí úkol – vybrat to správné místo, kam vířivou vanu umístíte. A protože to pro Vás nemusí být až tak jednoduché, rozhodli jsme se, že Vám v tomto článku poradíme, jak na to.

Do interiéru nebo do exteriéru?

Ale nejzákladnější otázka zní: „Umístím si vířivku dovnitř nebo ven?“. Většina našich zákazníků si nechává vířivku instalovat ven (např. na terasu, na zahradu apod.), ale samozřejmě je možné ji umístit i dovnitř. Ovšem dovnitř se musí mít jak dostat – je tedy třeba mít změřené všechny dveře a chodby, kterými by se vířivka pronášela, a dle toho vybírat vhodně velký model. Naopak, co se týče umístění vířivky venku, tam limity neznáme – můžeme Vám tam vířivku donést ručně, umístit jeřábem, či na ta nejméně dostupná místa Vám vířivku doručit helikoptérou. Nic není nemožné!
Také myslete na to, že pokud vířivku umisťujete dovnitř, tak podlaha, na které stojí, musí být dostatečně pevná. Požadovaná nosnost podlahy je individuální a odvíjí se od konkrétního modelu. Na zahradě volně stojící vířivá vanaTaké je třeba počítat s tím, že z vířivky se odpařuje voda a je tudíž nutné mít v místnosti vyřešené odvětrávání či pohlcování vlhkosti. Venku musí mít vířivka také pevný podklad a není možné ji umístit např. volně na trávu. Musí být umístěna na rovný a pevných povrch, ať už by se jednalo o zámkovou dlažbu, terasová prkna či betonovou plochu. Zároveň je lepší ji umístit pod otevřený prostor, a to kvůli odpařování vody. 

 

Myslete na proměnlivost počasí

Naše vířivky jsou určené k provozu po celý rok, a to bez ohledu na to, zda ji umístíte dovnitř nebo ven. Myslete ale na to, že v případě umístění vířivé vany venku je třeba ji chránit před nepříznivými vlivy, a to například termickým krytem nebo také různými typy impregnací, např. vodoodpudivými nebo proti vyšisování na slunci. Tím prodloužíte životnost celé vířivky.

SWIM SPA zastřešené od Zimní zahrady PLAS

 

Jaké jsou technické předpoklady místa?

Vířivka musí být napojena na elektrický proud, proto je nutné, aby v místě instalace byl k dispozici třífázový kabel s napětím 400V. Kabel by měl mít alespoň 250 cm. Některé vířivky se dají napojit i na kabel s napětím 230V. O slabším jističi je třeba informovat naše odborníky, kteří Vám na základě této informace doporučí vhodné modely právě pro Vás.
Pokud by byla vířivka zapuštěna do země nebo stála na místě, které je umístěné „v dolíku“ a mohla by se v něm hromadit při déletrvajících deštích voda, je třeba, aby bylo místo vybaveno odtokovým kanálkem. Zároveň je třeba myslet na to (např. při zapuštění vířivky), že kvůli servisování je třeba, aby se naši servisní technici k vířivce dostali ze všech stran. Je tudíž nutné dodržet námi stanovené technické stavební předpoklady při zapouštění vířivky do země. A v neposlední řadě myslete i na to, zda se Vám v tomto místě bude vířivka dobře napouštět a vypouštět.

SWIM SPA zapuštěné do dřevěné terasy

 

Mějte pohodlí a pocit bezpečí při relaxaci ve vířivce

Hodně klientů dbá také na to, jak vypadá okolí vířivky, jelikož si svou relaxaci chtějí užít na maximum, a je pro ně tedy důležité, zda je okolí vířivky (minimálně to, do kterého koukají) hezké na pohled. Je třeba se zamyslet nad tím, jak a kam bude vířivka situovaná, abyste měli nejhezčí možný výhled ze všech míst ve vířivce. Myslete i na to, zda budete mít ve vířivce dostatek soukromí. Lidé jsou naučeni (a my to doporučujeme i z hygienických důvodů), že chodí do vířivky úplně nazí a těsně po sprše. Proto by vana měla být situována tak, abyste se v ní mohli koupat i bez plavek, ale zároveň se vyhnuli zvědavým pohledům sousedů. Také zřejmě oceníte, pokud ji budete mít umístěnou blízko koupelny (případně doporučujeme si k vířivce pořídit solární sprchu pro Vaše pohodlí).
Zvelebit si okolí vířivky a dosáhnout většího soukromí můžete i vysazením vyšších rostlin nebo zakoupením šikovné zástěny.

Vířivá vana situovaná na terase

 

Věříme, že jsme Vám tímto článkem pomohli ohledně výběru místa pro Vaši novou rodinnou vířivku, a že se Vám i díky těmto radám Vaše investice do ní vyplatí a Vy si budete o to radostněji vychutnávat každou její návštěvu.

Pokud již nyní máte vybrané ideální místo pro Vaši vířivku, pak Vám zbývá jediná věc – přijet se k nám podívat a vybrat si ideální model právě pro Vás. S tím Vám rádi pomůžou naši profesionálně vyškolení prodejci, kteří se na Vás budou těšit na každém showroomu.

Kontaktujte nás:
+ 420 608 503 755
info@spa-studio.cz